BJC ,,Laimīte” vizuālās mākslas pulciņa audzēkņi kopā ar skolotāju Vēsmu aktīvi atbalsta un darbojas labdarībā

No BJC ,,Laimīte” vizuālās mākslas pulciņa (skolotāja Vēsma Vītola) šogad, par godu Latvijas simtgadei, tika iesniegtas 100, pašu zīmētas, apsveikuma kartiņas no 88 autoriem. 14.janvārī  saņēmām autoru eksemplārus un pateicības, diplomus.  Tomēr vislielākais prieks, tā ir  ziņa, ka par šī gada savāktajiem līdzekļiem ir nopirktas apsildāmās mazulīšu gultiņas Valmieras pilsētas slimnīcas vajadzībām.

Tā nav nejaušība, ka Jaunais gads vizuālās mākslas pulciņam un skolotājai Vēsmai  sācies ar labo darbu novērtējumu.  Vēsma Vītola jau no 2003.gada Rīgā, pēc tam arī citos Latvijas novados, iedzīvināja mākslinieku   aktualizējusi piemirstās K.Ulmaņa dāvināšanas akcijas ,,Draudzīgais aicinājums” principus. Viņas aicināti, jau vairāk kā 15 gadus, dažādi mākslinieki ir vienojušies akcijā  ,,Es mazā ziedā lielu mīlestību nesu…..”. Šī pasākuma ietvaros apdāvinātas ir vairāk kā 15 iestādes Latvijā – gan skolas, bērnu nami, slimnīcas, veco ļaužu aprūpes centri un pat Iļģuciema sieviešu cietums.

Pateicoties Mākslas akadēmijas studentu un daudzu gleznotāju atsaucībai, ir uzdāvinātas gleznas, gobelēni, keramikas darbi un  noformētas lielformāta fotogrāfijas vairākos simtos.

 Skolotājai Vēsmai īpašs prieks, ka viņu atbalsta šajās akcijās arī viņas pilngadīgie audzēkņi Jurijs Avkštols un Vladislavs Daņilovs.  Jurijs, iesniedzot darbu – Skolotājas portretu - konkursam ,,Darba vara lielu dara”, rakstīja,  ka tieši skolotājas unikālā pieeja bērniem ir par pamatu tam, ka jaunietis izvēlējies mākslinieka ceļu. Viņš jau ceturto gadu ir Jāņa Rozentāla mākslas skolas audzēknis un šogad to absolvēs. Jurijs ir piedalījies arī divās dāvināšanas akcijās – Ikšķiles vidusskolai, un kopā ar Vladislavu iepazinās ar dzīves skarbo pusi – Iļģuciema sieviešu cietumu, dāvinot savus radītos mākslas darbus. 

,,Darba vara lielu dara”, bet vēl lielāks tas ir, ja  darbs darīts ar mīlestību un dāsnu sirdi. No BJC ,,Laimītes” konkursam ,,Darba vara lielu dara” tika iesniegts 31 darbs, tostarp, arī skolotājas Vēsmas portrets, kā apliecinājums tam, ka labdarības idejas  vizuālās mākslas pulciņā tiek turētas cieņā un godā. 11, konkursā atzīto, darbu izstādi var apskatīt Rīgas Domes izstāžu zālē, bet pārējos, žūrijas atzinību nesaņēmušos darbus, izstādīsim mūsu centrā.

 

Ievietots: 28.01.2019 15:5428.01.2019 15:54

Skatījumi: 234

Iepriekšējās ziņas

BJC "Laimīte" porcelāna studijas audzēknes Alises Vorkales darbu izstāde

No 23. septembra līdz 21. oktobrim BJC "Laimīte" ir apskatāma Alises Vorkales porcelāna apgleznojumu izstāde.

Šajā nelielajā kolekcijā redzami Alises darbi, kas tapuši pēdējo četru gadu laikā.

Kas jāzina par Rīgas pilsētas pašvaldības daudzbērnu ģimeņu reģistru?

Noslēgušies bērnu un jauniešu svētki „Nāc un piedalies”!

Karstajā vasaras noslēguma dienā, 31. augustā, pie Rīgas Kongresu nama 20. reizi notika bērnu un jauniešu svētki „Nāc un piedalies”, iepazīstinot ar brīvā laika pavadīšanas iespējām Rīgā, kā arī aicinot aktīvi pavadīt dienu kopā ar draugiem, vecākiem un vecvecākiem dažādās aktivitātēs.

Klāt jau 13. Sarkandaugavas spēles!

Bērnu un jauniešu centra “Laimīte” Reģionālais sporta centrs “Sarkandaugava”, Sarkandaugavas ielā 24, Rīgā, aicina uz 13. Sarkandaugavas spēlēm, kas notiks 13. un 14. septembrī!

Aicinām apmeklēt GALDA TENISA ŠOVU

Visā pasaulē, 6.aprīlī, tiek atzīmēti un svinēti galda tenisa svētki – Pasaules Galda Tenisa Diena, kurā apvienojas šīs spēles entuziasti, lai priecātos un būtu kopā.

Veidosim kopā lielus galda tenisa svētkus!

Izstāde “Kaķi, zaķi un citi zvēri”

Bērnu un jauniešu centra “Laimīte” vizuālās mākslas pulciņš aktīvi strādā konkursa “Nu, kaķītis Rīgā brauca” ietvaros. Vairāki audzēkņi vēlējas realizēt šo jauko tēmu.

Ziedi lielformāta zīmējumos

Bērnu un jauniešu centra “Laimīte” šobrīd otrā izstāžu vietā, ( saliekamā ekspozīcijas siena) māmiņu portretus ir nomainījusi lielformātu ziedu izstāde.

Rotu dizaina studijas izstāde

Bērnu un jauniešu centra "Laimīte" rotu dizaina studijas izstāde iepazīstina ar audzēkņu Līvas Lapiņas, Viktorijas Makarovas, Margaritas Romanovas krāsainajām rotām un dizaina priekšmetiem.

Izstāde apskatāma no plkst. 12.00 - 20.00 līdz 10.maijam.

Rotu dizaina srtudijas pedagogs Gaļina Novikova

Māmiņu diena Laimītē

Mīļās māmiņas, jūsu atvases aicina jūs uz kopīgiem svētkiem 8.maijā plkst. 18.30, Bērnu un jauniešu centra “Laimīte” lielajā zālē, lai jūs sveiktu māmiņu dienā un ģimenes dienā, svētku koncertā “Tev vismīļākajai pasaulē”. Koncertā dziedāsim, dejosim no visas sirds!

Paldies Vizuālās mākslas pulciņam un skolotājai Vēsmai!

Ikviens, kurš ir kādreiz pasniedzis dāvanas, zina, cik daudz patīkamu emociju dāvinātājam sagādā tas mirdzums un sajūsma, kas ir saņēmēja acīs. Vizuālās mākslas pulciņa skolotāja Vēsma Vītola jau ilgstoši ir nodarbojusies ar labdarību - organizējusi dāvināšanas akcijas. Dāvināšanas prieka sagādāšanu citiem – dāvināšanas tikumu, viņa konsekventi cenšas ieaudzināt arī savos audzēkņos.