Pasākumu cikls “Tā daļa manas Rīgas” pasākums “Sarkandaugavas stāsti”

  Izstādes veidošanai vēsturiskās Sarkandaugavas fotogrāfijas ir ņemtas no Sarkandaugavas filiālbibliotēkas novadpētniecības krājumiem, un tos pašus skatus mūsdienās 2017.gadā ir iemūžinājis Sarkandaugavas iedzīvotājs Andrejs Grauze.

Izstāde tapa sadarbojoties Sarkandaugavas attīstības biedrībai ar Bērnu un jauniešu centru “Laimīte”.

 

17.oktobrī  plkst. 18.00 aicinām uz pasākumu “Sarkandaugavas stāsti” , BJC “Laimīte” lielajā zālē. Kā jau vēsta nosaukums, tad dzirdēsim stāstus par Sarkandaugavas veidošanos un pārvērtībām laika griežos. Dzirdēsim -  “Rezidences stāstu”, ”Muzeja stāstu”, stāsta autore Olga Miheloviča,   Andra Rasiņa “Alus stāstu”,  Sarmītes Antapsones “Baznīcas stāstu”, Silvas Bendrātes “Slimnīcas stāstu”,  Baibas Andrejevas un Ilzes Porherānes, “Bibliotēkas stāstu”,  Ainas Kalnietes “Skolas stāstu”,  Oļega Šapovalova“ Rūpnīcas stāstus”, “TV raidījuma “Ielas garumā ” “Sarkandaugavas ielas stāstu”.  Dzirdēsim arī  “Iedzīvotāju stāstus” pie brīvā mikrofona.   Stāstu starplaikos dzejas, prozas  lasījumi par Rīgu, dziesmas par Rīgu  “Rīga skaņu stāstos”, kā arī baudīsim Latvijas pienu, medu un rupjmaizi. 

Stāsti tapuši sadarbībā ar Sarkandaugavas bibliotēku, Latvijas Nacionālā vēstures muzeja «Dauderi» nodaļu, Sarkandaugavas attīstības biedrību, Rūpnīcu RER, Rīgas Psihiatrijas un narkoloģijas centra muzeju, Rīgas 8.vakara maiņu vidusskolu, Aldara alus muzeju un Sarkandaugavas iedzīvotājiem.

 Aicinām pameklēt savos atmiņu krājumos un atrast kādu interesantu stāstu šim  atmiņu vakaram.

 

Ievietots: 01.10.2018 17:4501.10.2018 17:45

Skatījumi: 389

Iepriekšējās ziņas

Aicinām apmeklēt GALDA TENISA ŠOVU

Visā pasaulē, 6.aprīlī, tiek atzīmēti un svinēti galda tenisa svētki – Pasaules Galda Tenisa Diena, kurā apvienojas šīs spēles entuziasti, lai priecātos un būtu kopā.

Veidosim kopā lielus galda tenisa svētkus!

Izstāde “Kaķi, zaķi un citi zvēri”

Bērnu un jauniešu centra “Laimīte” vizuālās mākslas pulciņš aktīvi strādā konkursa “Nu, kaķītis Rīgā brauca” ietvaros. Vairāki audzēkņi vēlējas realizēt šo jauko tēmu.

Ziedi lielformāta zīmējumos

Bērnu un jauniešu centra “Laimīte” šobrīd otrā izstāžu vietā, ( saliekamā ekspozīcijas siena) māmiņu portretus ir nomainījusi lielformātu ziedu izstāde.

Rotu dizaina studijas izstāde

Bērnu un jauniešu centra "Laimīte" rotu dizaina studijas izstāde iepazīstina ar audzēkņu Līvas Lapiņas, Viktorijas Makarovas, Margaritas Romanovas krāsainajām rotām un dizaina priekšmetiem.

Izstāde apskatāma no plkst. 12.00 - 20.00 līdz 10.maijam.

Rotu dizaina srtudijas pedagogs Gaļina Novikova

Māmiņu diena Laimītē

Mīļās māmiņas, jūsu atvases aicina jūs uz kopīgiem svētkiem 8.maijā plkst. 18.30, Bērnu un jauniešu centra “Laimīte” lielajā zālē, lai jūs sveiktu māmiņu dienā un ģimenes dienā, svētku koncertā “Tev vismīļākajai pasaulē”. Koncertā dziedāsim, dejosim no visas sirds!

Paldies Vizuālās mākslas pulciņam un skolotājai Vēsmai!

Ikviens, kurš ir kādreiz pasniedzis dāvanas, zina, cik daudz patīkamu emociju dāvinātājam sagādā tas mirdzums un sajūsma, kas ir saņēmēja acīs. Vizuālās mākslas pulciņa skolotāja Vēsma Vītola jau ilgstoši ir nodarbojusies ar labdarību - organizējusi dāvināšanas akcijas. Dāvināšanas prieka sagādāšanu citiem – dāvināšanas tikumu, viņa konsekventi cenšas ieaudzināt arī savos audzēkņos.

Rīgas izglītības iestāžu vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas konkursa izstāde “Visa mana grezna rota”

Latvija un Dziesmu svētki, šķiet, ikkatra Latvijas kultūrtelpai piederīgā izpratnē ir nedalāmi jēdzieni. Kā divi krasti, starp kuriem tradīcijas upe neizsīkstoši plūst cauri laika ritam. Šogad uzsācies ceļš uz XII Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem. Arī vizuālā un vizuāli plastiskā māksla kļuvusi par neatņemamu šīs tradīcijas sastāvdaļu. Tādēļ visu mācību gadu bērni, jaunieši un viņu skolotāji gatavojās dalībai konkursa izstādē “Visa mana grezna rota”, kam par iedvesmas avotu kalpojusi Ingas Krišānes svētku koncepcija “Rotā”. Caur konkursu rosinājām interesi par Latvijas nemateriālās kultūras mantojumu – dainām.

Baleta studijai “Etīde” panākumi

Starptautiskajā horeogrāfijas festivālā konkursā “Dance Fest”, kurš norisinājās Rīgā, 2019.gada 12.maijā mūsu baleta studijas “Etīde” dejotājas klasiskajā dejā ieguva III vietas diplomu un kausu. Baleta studijas vadītāja horeogrāfe Viktorija Čaikova.

Ģimeņu sporta svētki

15. maijā plkst. 17.00 „Laimītes saulīte” aicina mazus un lielus aktīvi pavadīt pēcpusdienu piedzīvojot prieku un pozitīvas emocijas spraigās kustību aktivitātēs visai ģimenei darbojoties kopā Rīgas atklātajos ģimeņu sporta svētkos "Mammu, tēti gribu sportot!" – uz tikšanos Bērnu un jauniešu centrā "Laimīte" Reģionālajā sporta centrā "Sarkandaugava", Sarkandaugavas ielā 24, Rīgā.

"Laimītes stafetes 2019."

UZVARĒTĀJI
2009. g. dz. un jaunāki grupa

I vieta Igauņu pamatskola
II vieta Puškina licejs 3. c klase
III vieta Puškina licejs 3. klase

2006. - 2008. g. dz. grupa

I vieta Rīgas Valdorfskola 6. klases zēni
II vieta BJC "Laimīte" vieglatlēti
III vieta Igauņu pamatskola